Szczegóły
Kategorie:
Ocena moderatora:
Nr
Ocena użytkowników:
Nie
Przejścia do strony:
0
Przejścia ze strony:
0
Jak kupować w Internecie

Sklepy internetowe stanowią znaczną konkurencję dla tradycyjnych odpowiedników. Do niewątpliwych zalet takiego sposobu kupowania należą m.in. niższe ceny, szerszy wybór towarów, dostawa do domu, całodobowa praca. Warto jednak zwrócić uwagę, że oprócz zalet istnieją też wady, a i same zalety trzeba "obejrzeć" dokładniej, nim się dokona zakupu.

Sklepy internetowe przeważnie mają niższe ceny niż sklepy stacjonarne. Jednak czasami można się mile zaskoczyć i u sąsiada za rogiem, będzie jednak taniej niż w Internecie. Ma to jednak zastosowanie głównie do towarów mało popularnych, bowiem gdy 150 sklepów ma dany produkt w ofercie, to trudno oczekiwać by chęć bycia konkurencyjnym na obniżkę cen nie wpłynęła. Pamiętać należy także, że dostawa przeważnie jest płatna, więc należy ją doliczyć do ceny produkty i dopiero taką wartość porównać z ofertą "sklepu sąsiada".

Wybierając sklep w Internecie warto także zapoznać się z jego ocenami, jakie wystawili inni kupujący. Oczywiście czasem jest tak, że sklep pomimo setek pozytywnych opinii przysyła cegłę i zwija działalność, ale to marginalne przypadki. Brak opinii nie oznacza również, że dany sklep oszukuje ludzi (oczywiście nigdy nie ma 100% pewności), ale często może być to oznaką dopiero rozpoczynania działalności.

Warto spojrzeć czy na stronie internetowej sklepu podane są dane adresowe i inne (np. NIP), które można sprawdzić w publicznie dostępnych bazach. W przypadku braku jakichkolwiek danych powinna zapalić się wam w głowach lampka ostrzegawcza.

Porad tego typu można stworzyć wiele, ale nawet te kilka powinno każdemu ułatwić wybieranie właściwych sklepów z artykułami motoryzacyjnymi i nie tylko.

 

http://www.gillettewy.gov

http://www.harley-davidson.com

http://mobiloil.com

http://www.millersoils.co.uk

Twoja ocena:
Przepisz tekst z obrazka:
Wyślij